Gwiazda disco polo o protestach: "Walczycie o śmierć dla niepełnosprawnych dzieci". Krytykuje też celebrytów

2020-11-02 12:47 jch
Agnieszka Drewnicka
Autor: materiały prasowe

- A rodzicom "walczącym" o to, by na świecie nie miały prawa do życia chore dzieci pragnę zadać pytanie, a jeżeli jutro Twoje dziecko na skutek wypadku czy powikłań choroby stanie się niepełnosprawne. Co wtedy zrobisz? Zabijesz? - napisała Agnieszka Drewnicka, białostoczaka, wokalistka zespołu Exaited. Wpis gwiazdy disco polo ma już blisko pół tysiąca udostępnień.

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwają protesty, manifestacje i blokady związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł że aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

Na ulicach polskich miast protestuje tysiące osób. Symbolem protestów jest błyskawica. Wśród postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet znajdują się żądania m.in. aborcji na życzenie, dymisji rządu i rozdziału Kościoła od państwa. W niektórych miastach dochodzi do dewastacji kościołów i pomników. Społeczeństwo jest podzielone zarówno w kwestii aborcji jak i w ocenie samych protestów. O sytuacji w naszym kraju chętnie wypowiadają się celebryci.

Agnieszka Drewnicka, białostocka gwiazda disco polo, opublikowała w internecie wpis, w którym w mocnych słowach komentuje protesty, które przetaczają się przez Polskę. Przede wszystkim odnosi się w nim do faktu, że na protestach można zobaczyć dzieci trzymające w rękach transparenty o wulgarnej treści. Do rodziców tych dzieci pisze:

"Jaką krzywdę robicie tym maluchom... dlaczego one muszą w tym uczestniczyć, tego słuchać i na to wszystko patrzeć? Czy można dzieci traktować, aż tak przedmiotowo karmiąc niewinność i czystość serc takimi wymiocinami? Współczuję tym biednym dzieciaczkom...a rodzicom "walczącym" o to by na świecie nie miały prawa do życia chore dzieci pragnę zadać pytanie... - a jeżeli jutro Twoje dziecko na skutek wypadku czy powikłań choroby stanie się niepełnosprawne... - co wtedy zrobisz? Zabijesz...?"

Gwiazda disco polo skrytykowała też postawę polskich celebrytów.

"Możecie być bardziej konkretni w swoich wypowiedziach? Słucham i niedowierzam.. mowa - trawa... "nie jestem za zabijaniem - ale niech każdy sam decyduje..." letnia gadka... nie jesteś ani zimny ani gorący... czyli nijaki.. Pali cię strach o stratę fanów, popularność , czy wilczy bilet na imprezkę...?Dobrze rozumiem.. i jest to tak słabe! Napompowany plastikowy świat, bez charakteru, godności i wiary.. - prawdziwej wiary - nie dla lansu i kolejnego zdjęcia z religijną książką w ręku. Bardziej przypomina mi to wykorzystywanie Boga na wszelkie sposoby aby samemu stać się atrakcyjnym dla reszty..."

Post białostoczanki błyskawicznie rozszedł się w mediach społecznościowych. Ma prawie pół tysiąca udostępnień i 200 komentarzy. Agnieszka Drewnicka jest wokalistką zespołu Exaited, który tworzy wspólnie z Tomaszem Sidorukiem. Do największych przebojów zespołu należą m.in.: "Nie unikaj", "Już mnie nie jarasz" czy "Dziś ci to powiem". Zobacz: TOP 100 - znani białostoczanie [ZDJĘCIA]

W piątek 30 października Prezydent RP złożył do Sejmu projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt ten przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki, która przywraca możliwość przerwania ciąży, w sposób zgodny z zasadami Konstytucji RP, jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne.

- Po uchwaleniu tej ustawy w polskim prawie nadal będą występować trzy przesłanki legalnego usunięcia ciąży: z powodu zagrożenia życia i zdrowia matki, z powodu gwałtu lub kazirodztwa oraz z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, które prowadzi do śmierci dziecka - czytamy na stronie kancelarii prezydenta.

Tymczasem organizatorzy protestów zapowiadają kolejne manifestacje. W poniedziałek w Białymstoku protestujący zablokują najważniejsze rondo w mieście. Czytaj też: Strajk Kobiet w Białymstoku. Znów zablokują rondo w centrum miasta

Czarny Spacer w Białymstoku