Jak Białystok wyglądał przed laty? Te fotografie są niesamowite [ZDJĘCIA]

2019-05-08 10:00

Zobaczcie, jak kiedyś wyglądał Białystok. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zostały wykonane te zdjęcia, ale prawdopodobnie powstały w okolicach lat 1939 - 1945 roku XX wieku.

Zapraszamy Was w historyczną podróż po najsłynniejszych zakątkach naszego miasta. Na starych fotografiach znalazły się między innymi ulica Lipowa, Sienkiewicza i Pałac Branickich. Fotografie pochodzą ze strony www.szukamypolski.com. Tworzą ją członkowie stowarzyszenia o tej samej nazwie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

- Szukamy Polski jaką była przez wieki: różnorodnej jak wieża Babel i obfitej w kuchnie rozmaite, zaskakującej i dziwnej dla obcych, ale zrozumiałej dla tych, którzy się w niej rodzili. Takiej, z której powinniśmy być dumni, strzec i czule pielęgnować jej tożsamość w czasach przełomu: budowania jedności starego kontynentu rozdartego między wschodem i zachodem. Tej Polski szukamy, która da siłę, aby nas samych przed naszymi strachami i kompleksami chronić. Będziemy jej szukać słuchając powikłanych opowieści, wśród drzew ludzkich rodów, w kufrach starych fotografii i nieustającej dyskusji - tak o swojej misji piszą założyciele strony.