Państwowe Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, 1926 r.

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe 100 archiwalnych zdjęć woj. podlaskiego, które musisz zobaczyć. Fotografie i opisy pochodzą ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego (NAC).

100 zdjęć woj. podlaskiego, które musisz zobaczyć. Niesamowite fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

2020-11-10 14:33

Podlasie na archiwalnych zdjęciach. 100 niesamowitych fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zapraszamy do podróży w przeszłość, do czasów, gdy żył Marszałek Józef Piłsudski i prezydent Ignacy Mościcki. Do czasów, gdy na ulicach miast nie było prawie żadnych samochodów, a wioski wyglądały jak z innego świata. Zobaczycie ludzie, miejsca oraz budynki, których już dawno nie ma. Fotografie i opisy pochodzą ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Podlasie na starych zdjęciach. Wszystkie najciekawsze, archiwalne zdjęcia woj. podlaskiego w jednym miejscu! Zobaczcie, jak w latach 1918 - 1939 oraz w okresie PRL-u wyglądały takie miasta jak Białystok, Łomża, Suwałki, Grajewo czy Augustów. Na fotografiach z naszej galerii zobaczycie uliczki Supraśla i Zabłudowia. Przekonacie się, jak wyglądał kiedyś targ w Starosielcach (obecna dzielnica Białegostoku), a także ujrzycie wnętrze hali produkcyjnej cukrowni w Łapach (1973 r.). Zapraszamy do sentymentalnej podróży w przeszłość!