Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-04-02 10:14

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Królowego Mostu (pow. białostocki). W ręce mundurowych wpadło ponad 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura służąca do jego produkcji.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że w trudno dostępnym kompleksie leśnym w okolicach Królowego Mostu funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren całkowicie zaskakując nadzorującego produkcję 74-letniego mężczyznę – mieszkańca gminy Gródek.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Na miejscu kontrolujący znaleźli m.in. piec, kolumnę destylacyjną oraz chłodnicę wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 200 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 60%.

Czytaj także: Angielska dziennikarka szukała w Białymstoku bimbru. "Najwyraźniej nie powoduje kaca"

- Kolejne 10 litrów nielegalnego alkoholu mundurowi znaleźli w miejscu zamieszkania 74-latka - dodaje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji.

Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

Zobacz wideo: Leśna bimbrownia rozbita

Zobacz także:

Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %