Największe polskie gwiazdy wsparły Białostockie Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż Im" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-04-26 12:01

Dwadzieścia znanych i lubianych osób wsparło Białostockie Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż Im". To między innymi Paweł Małaszyński, Marina Łuczenko, Małgorzata i Radek Majdan i Natalia Siwiec. Zbliża się 30 kwietnia - ostateczny czas, kiedy możemy rozliczyć swój PIT i przekazać 1% podatku wybranej przez siebie organizacji.  

Natalia Siwiec, Paweł Małaszyński, Olivier Janiak, Jolanta Fajkowska, Justyna Sieńczyłło, Marina Łuczenko i Małgorzata i Radek Majdan – to tylko niektóre z nazwisk znanych i lubianych osób, które zdecydowały się wesprzeć Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Zbliża się 30 kwietnia - ostateczny czas, kiedy możemy rozliczyć swój PIT i przekazać 1% podatku wybranej przez siebie organizacji.

ZOBACZ JAK POLSKIE GWIAZDY WSPARŁY HOSPICJUM - ZDJĘCIA

- 1% podatku, to podstawa naszej działalności. Bez niego nie moglibyśmy sprawować opieki na obecnym wysokim poziomie. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia nie obejmuje np. niezwykle potrzebnej naszym podopiecznym rehabilitacji, pomocy socjalnej, organizacji wakacyjnych i zimowych turnusów czy grup wsparcia.– mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

Czytaj także: Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Na zaproszenie białostockiej fundacji i fotografa gwiazd Marty Wojtal odpowiedziało ponad 20 znanych osób - aktorów, piosenkarzy i influencerów.

Największe polskie gwiazdy wsparły Białostockie Hospicjum dla Dzieci Fundacji Pomóż Im [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: Fundacja Pomóż Im Największe polskie gwiazdy wsparły Białostockie Hospicjum dla Dzieci Fundacji "Pomóż Im" [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Motywem przewodnim w tym wyjątkowym roku (10 lat hospicjum) był parasol, symbolizujący naszą opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z całego województwa podlaskiego. Przez 4 miesiące pokazywaliśmy darczyńcom, jak ważna jest ich pomoc i co dzięki niej udało się nam zrobić. Jest nam niezmiernie miło, że tak zacne nazwiska zauważyły regionalną organizację i wzięły udział w naszej kampanii – dodaje Michał Gleń, specjalista ds. rozwoju w Fundacji „Pomóż Im”.

Z kolei Marta Wojtal dodaje, że fundację wspiera od dawna, a zaproszenia do sesji do swoich znajomych rozesłała z przyjemnością. Jak podkreśla – nikt jej nie odmówił, a działalność białostockiej Fundacji „Pomóż Im” była znana sporej części zaproszonych gości.

- Najciekawsze było chyba jednak to, że niektórzy dowiedziawszy się o tym, co „się święci” tego dnia w mieście, przyjechali spontanicznie i bez wcześniejszej zapowiedzi. To wspaniałe. – dodaje Wojtal.

Akcje rozpoczęły tajemnicze bilbordy ze znakiem zapytania, pytające „Kogo wspiera ten parasol, już od 10 lat” a zakończyły gwiazdy zapraszające do wsparcia białostockiego hospicjum i jego działań. Powstała również „parasolowa” sesja zdjęciowa, która znajdzie się na przyszłorocznym charytatywnym kalendarzu fundacji oraz na stronie www.parasolopieki.pl na której w łatwy sposób możemy rozliczyć swój podatek i wesprzeć dzieci z domowego hospicjum.

Rozliczyć się z podatku można tylko do końca tego miesiąca. Wpisanie w rubryce 1% wybranej organizacji nic nie kosztuje, a umożliwia wielu organizacjom pomagać potrzebującym.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Polecamy także:

Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]

Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon