Plaża miejska na Dojlidach gotowa na nowy sezon

i

Autor: BOSiR Plaża miejska na Dojlidach gotowa na nowy sezon

Plaża miejska na Dojlidach gotowa na nowy sezon

2019-03-25 19:00

Plaża miejska jest już gotowa na wiosnę i lato 2019. Od kwietnia będzie można pływać po zalewie kajakami, łodziami, żaglówkami, rowerami wodnymi i deskami windsurfingowymi.

Od kilkunastu dni na Dojlidach trwają intensywne prace przed sezonem wiosenno-letnim. Pracownicy przygotowali świeży piasek na boiskach, czyszczą sprzęt wodny, podłączają instalacje. W poniedziałek 1 kwietnia zostanie otwarta wypożyczalnia sprzętu pływającego. Do dyspozycji klientów będą: dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10  wioślarzy.

Czytaj także: Emerytka z Białegostoku dostaje co miesiąc 31 groszy. Pracowała ponad miesiąc na umowę zlecenie

Wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godz. 9-18. Sprzęt można wypożyczać do godz. 17. Ceny się nie zmieniły. Pełny cennik i wszystkie informacje o obiekcie są dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce "plaża miejska Dojlidy". Wypożyczalnia sprzętu pływającego będzie działać, jeśli pogoda na to pozwoli, aż do 15 października 2019 roku.

W sezonie wiosenno-letnim zaplanowano tu następujące wydarzenia:

  • 18 maja: Holly Festival
  • 8 czerwca: impreza pływacko-biegowa iSwim iRun
  • w czerwcu: Dzień Dziecka
  • w czerwcu: Bezpieczne wakacje  
  • w lipcu i sierpniu: mecze siatkarskie w ramach Letniej Grand Prix
  • 26-28 lipca: Plaża Open - Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
  • 18 sierpnia: finał cyklu Elemental Tri Series

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem chwali się, że poprzedni sezon letni na plaży miejskiej był bardzo udany. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2018 roku Dojlidy odwiedziło ok. 87 tys. osób. Najwięcej osób na Dojlidach wypoczywało w sierpniu.

- Od kilku lat obserwujemy większe zainteresowanie Dojlidami właśnie w drugim miesiącu wakacji - mówi Anna Kopeć z BOSIR. - Największym zainteresowaniem plaża miejska cieszyła się w sezonie tuż po gruntownym remoncie, który dobiegł końca w 2014 r. Latem 2015 r. ośrodek odwiedziło ok. 114 tys. osób. Ubiegłoroczny bardzo dobry wynik sezonu kąpielowego jest drugim pod względem frekwencji od czasu modernizacji ośrodka.

Na miejscach parkingowych dla camperów podczas ubiegłorocznych wakacji odnotowano 940 noclegów. Do Białegostoku przyjeżdżali turyści nie tylko z całej Polski, ale również z Niemiec, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Belgii.

Od poprzedniego sezonu plaża miejska Dojlidy działa jako kąpielisko, czyli obiekt stale monitorowany, odpowiednio zarządzany i posiadający wysokie standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu została umieszczona w Ogólnokrajowym Serwisie Kąpieliskowym. Ośrodek sprostał także wymaganiom Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczącym wyposażenia w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne. Jakość wody w zalewie pod względem sanitarnym i epidemiologicznym nie budzi zastrzeżeń. W 2018 roku – po raz drugi akwen przeszedł ekologiczną rewitalizację.

Zobacz także:

Rowerzystka w centrum Białegostoku rozcięła sobie udo. Straciła przytomność

Kładka Waniewo-Śliwno. Platforma przewróciła się. Ludzie wpadli do lodowatej wody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof K. zatrzymany przez policję. Nalot na Szkolną w Białymstoku [ZDJĘCIA]