Protest nauczycieli w Białymstoku. Co z egzaminami gimnazjalnymi? Wierzę, ze egzaminy się odbędą [AUDIO]

i

Autor: Paweł Jakubowski Protest nauczycieli w Białymstoku. Co z egzaminami gimnazjalnymi? "Wierzę, ze egzaminy się odbędą" [AUDIO]

Protest nauczycieli w Białymstoku. Egzamin gimnazjalny bez przeszkód [AUDIO]

2019-04-09 14:23

Mimo trwającego w całej Polsce strajku pracowników oświaty, egzaminy gimnazjalne w woj. podlaskim odbywają się według harmonogramu.

AKTUALIZACJA: Egzamin gimnazjalisty 2019 w Białymstoku. Uczniowie: Stres był, ale sam egzamin nie był trudny [AUDIO]

Aktualizacja, godz 10, środa:

Jak informuje Kamila Bogacewicz z UM w Białymstoku: "na podstawie danych przekazanych przez dyrektorów białostockich szkół do Departamentu Edukacji informujemy, że we wszystkich placówkach oświatowych w Białymstoku, gdzie miały odbywać się egzaminy gimnazjalne – egzaminy odbywają się"

Aktualizacja, godz. 17:

Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki poinformował:

"Z danych przekazanych przez dyrektorów szkół rozpoczynające się jutro egzaminy gimnazjalne, mimo #StrajkNauczycieli, w #Białystok odbędą się we wszystkich placówkach oświatowych. Dziękuję za ogromne zaangażowanie ze strony dyrektorów szkół, którzy odpowiadają za zorganizowanie egzaminów. Oby Kuratorium Oświaty i OKE także udzieliły wsparcia jak miasto Białystok.

W całej Polsce trwa protest nauczycieli i pracowników oświaty. Nie wiadomo, kiedy strajk się zakończy. Sytuacja jest trudna, bo w środę powinny rozpocząć się egzaminy gimnazjalne. Kuratorium prowadzi nabór osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, które będą mogły pomóc w nadzorowaniu egzaminów. W bazie jest już 250 osób.

Czytaj także: Wiktoria Kępa zaginęła. Nastolatka wyszła z domu w czarnych tenisówkach

Mówi podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka:

Według danych z godziny 10 w województwie podlaskim strajkuje osiem gimnazjów. Na razie kuratorium nie ma sygnałów, że w którejś placówce egzaminy się nie odbędą.

I tak na przykład dyrektor XIV LO w Białymstoku informuje, że egzamin gimnazjalny uczniów klas trzecich dotychczasowego Publicznego Gimnazjum Nr 14 w Białymstoku odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem w dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 roku.

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk pracowników dydaktycznych i niedydaktycznych. Wśród strajkujących są także nauczyciele z białostockich placówek. W Białymstoku strajkuje 80% przedszkoli, 100% szkół podstawowych i 96% szkół ponadgimnazjalnych. Placówki pracy pozaszkolnej (poza Młodzieżowym Domem Kultury) podjęły pracę zgodnie z wcześniejszą deklaracją. Nauczyciele chcą 30 % podwyżki. Rząd daje 15 %.

Kuratorium oświaty apeluje do nauczycieli o zawieszenia strajku na okres egzaminów.​

Polecamy też:

Centrum rekreacyjno-sportowe w Starosielcach będzie rozbudowane [ZDJĘCIA]

W tych miejscach w Białymstoku powstaną łąki kwietne

A tak żartowaliśmy na prima aprilis: Tom Cruise w Białymstoku. W stolicy Podlasia powstanie nowa część Mission Impossible