Przemytnik uciekał autem przez pole. W samochodzie były nielegalne papierosy

i

Autor: Podlaska Straż Graniczna Przemytnik uciekał autem przez pole. W samochodzie były nielegalne papierosy

Przemytnik uciekał autem przez pole. W samochodzie były nielegalne papierosy

2019-03-14 10:31

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali uciekającego przed kontrolą kierowcę busa. Okazało się, że przewoził on nielegalne papierosy ponad warte 445 tys. zł.

Było to 13 marca w gminie Suwałki. Funkcjonariusze Straży Granicznej postanowili skontrolować samochodu marki WV Caravella na polskich tablicach rejestracyjnych.

- Kierowca pojazdu  widząc sygnały podawane przez funkcjonariuszy zamiast się zatrzymać, zawrócił i podjął próbę ucieczki - informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Natychmiast poinformowano patrol współdziałający, który ustawił na drodze blokadę.

Czytaj także: Cezary R. porwał w zeszłym roku 8-letnią dziewczynkę? Dziecko wywieziono do Niemiec

Przemytnik próbował ją ominąć zjeżdżając samochodem z drogi na pole. Kontynuował ucieczkę jeszcze przez około 20 metrów. Został zatrzymany. Jak się okazało w pojeździe znajdowały się znaczne ilości wyrobów tytoniowych.

Zobacz także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz podlaskiej Straży Granicznej został ciężko ranny [ZDJĘCIA]

- W sumie w części ładunkowej busa przewożonych było 32 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 445 tys. zł - informuje oficer prasowy policji. - Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonego podatku blisko 750 tys. zł.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że tablice rejestracyjne umieszczone na samochodzie były podrobione. Dodatkowo w czasie przeszukania pojazdu ujawniono w nim komplet oryginalnych litewskich tablic i nieoryginalnych polskich.

23 – letni kierowca obywatel Litwy został zatrzymany. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Papierosy zostały zabezpieczone w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania do Oddziału Celnego w Suwałkach.

Zobacz także:

Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym

Zobacz wideo: Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką