Białostoczanie wsparli protestujących nauczycieli [AUDIO]

i

Autor: Ewelina Worobiej Białostoczanie wsparli protestujących nauczycieli [AUDIO]

Białostoczanie wsparli protestujących nauczycieli [AUDIO]

2019-04-24 13:44

W Białymstoku odbyła się manifestacja, w której mieszkańcy miasta wyrazili swoją solidarność z protestującymi od trzech tygodni nauczycielami.

Wiece poparcia dla strajkujących nauczycieli odbyły się wczoraj w Białymstoku. Wieczorem na Rynku Kościuszki zgromadziło się kilkaset osób, które przyszły wyrazić wsparcie dla nauczycieli. Na manifestacji pojawiły się transparenty: "Dość wyzysku", "Godne płace" czy "Białystok dla nauczycieli".

M.in takie słowa mogliśmy wczoraj usłyszeć na Rynku Kościuszki. We środę 24 kwietnia w Białymstoku. Do strajku przystąpiło 2152 nauczycieli (33,3%) oraz 65 pracowników niepedagogicznych – administracji i obsługi (2,3%). Do placówek edukacyjnych przyszło 2114 dzieci (7,3%). W Białymstoku strajkuje 64% placówek (95% szkół podstawowych, 39% przedszkoli i 96% ponadgimnazjalnych).

We wtorek odbyła się także manifestacja przed kuratorium oświaty. Zorganizowali ją lokalni działacze partii Razem, którzy postanowili wesprzeć strajkujących pedagogów:

Zobacz wideo: Strajk nauczycieli. Pikieta pod MEN

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Białostoczanin resztę życia spędzi w więzieniu w Belgii. 26-latek był poszukiwany listem gończym. Złapała go białostocka policja

Ewakuacja na ul. Zwycięstwa. Mężczyzna rozlał nieznaną substancję na klatce schodowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niebezpieczna sytuacja na ul. Wrocławskiej. Młoda kobieta upadła na chodnik. Cała się trzęsła i dusiła

Polecamy także:

Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]