Ewakuacja na ul. Zwycięstwa. Mężczyzna rozlał nieznaną substancję na klatce schodowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-04-19 12:45

Sprawcą całego zamieszania był prawdopodobnie około 50-letni mieszkaniec bloku przy ul. Zwycięstwa. Na szczęście substancja, która znalazła się na klatce schodowej, nie była niebezpieczna.

Było to w piątek około godziny 10:30. Strażacy otrzymali informację, że na klatce schodowej w bloku przy ul. Zwycięstwa 3 ktoś rozlał nieznaną substancję o cuchnącym zapachu. Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie energetyczne i policja. Była też specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ewakuowano ludzi z mieszkań znajdujących się na klatce schodowej, w której znajdowała się nieznana substancja. Zbadano ją specjalistycznym sprzętem. Okazało się, że nie jest groźna dla zdrowia.

Strażacy próbowali jeszcze dostać się do mieszkania na parterze, w którym znajdował się mężczyzna, prawdopodobnie sprawca zamieszania. Około 50-letni mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, więc strażacy weszli do jego mieszkania przez okno. Nieznana substancja znajdowała się także na dywanie w jego domu. Istniało też ryzyko, że w bloku ulatnia się gaz

Czytaj także: Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 50-latek miał problemy psychiczne i już wcześniej dawał się we znaki swoim sąsiadom m.in. niszczył drzwi oblewając je różnymi substancjami.

W tym momencie (godz. 12.18) pod blokiem nadal stoi karetka. Rzecznik podlaskiej policji przekazał nam, że najprawdopodobniej mężczyzna zostanie zabrany do szpitala.

Akcja strażaków na ul. Zwycięstwa. Ktoś rozlał na klatce schodowej dziwną substancję

i

Autor: brak danych Akcja strażaków na ul. Zwycięstwa. Ktoś rozlał na klatce schodowej dziwną substancję

Jak przekazali nam strażacy, do podobnego zdarzenia doszło niemal równocześnie na ul. Gajowej. Służby otrzymali informację o dziwnym drażniącym zapachu na klatce schodowej. Okazało się, że powód był bardzo błahy. Wcześniej sprzątaczka umyła klatkę schodową stosując detergenty. Zapach był tak intensywny, że ktoś zadzwonił na straż pożarną. Czytaj tutaj: Ul. Gajowa. Dziwny zapach na klatce schodowej. Na miejsce przyjechali strażacy. Powód? Detergenty

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Plac NZS w Białymstoku bez zmian, ale z "zielonymi" przystankami autobusowymi [ZDJĘCIA]

Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa stanął przy Rynku Kościuszki w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Osiedle Antoniuk. W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny

Stawy Marczukowskie zachęcają do spacerów [ZDJĘCIA]

Polecamy także:

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]