Białystok. Koronawirus zabił dwie kolejne osoby. W regionie jest 266 aktywnych zakażeń

2020-07-10 12:08 Jacek Chlewicki
Białystok. Koronawirus zabił dwie kolejne osoby. W regionie jest 266 aktywnych zakażeń
Autor: Pablo Białystok. Koronawirus zabił dwie kolejne osoby. W regionie jest 266 aktywnych zakażeń

W piątek białostocki sanepid poinformował o kolejnych dwóch ofiarach śmiertelnych koronawirusa. To dwóch starszych mężczyzn: mieszkaniec Białegostoku oraz mieszkaniec powiatu białostockiego. Łącznie, od początku wybuchu epidemii, w woj. podlaskim zmarło 15 osób zakażonych koronawirusem.

Według najnowszych danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w Podlaskiem wykryto do tej pory 897 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 631 osób. Aktywnych zakażeń jest więc 266. W piątek dowiedzieliśmy się o nowych potwierdzonych przypadkach. Dotyczą one starszej kobiety z powiatu monieckiego oraz młodej kobiety z powiatu bielskiego.

Pierwsza plenerowa Impreza w Bielsku Podlaskim po koronawirusie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Aktualnie nie ma na niego szczepionki. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Koronawirus na weselu na Podlasiu! 100 osób wylądowało na kwarantannie

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze.

800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Autor: SE Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane