Białystok - Kuźnica Białostocka. Od 7 maja zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

i

Autor: mat. prasowe Białystok - Kuźnica Białostocka. Od 7 maja zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

Białystok - Kuźnica Białostocka. Od 7 maja zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

2019-04-30 11:38

Zaplanowana przez zarządcę infrastruktury modernizacja linii kolejowej na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka, spowoduje wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej za dwa pociągi POLREGIO.

Przewozy Regionalne informują, że prace modernizacyjne linii kolejowej na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka będą wymagały zmiany rozkładu jazdy dwóch pociągów. Od 7 do 31 maja we wszystkie wtorki, środy, czwartki i piątki, w godzinach 11:30 - 14:30 ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany i w związku z tym za dwa pociągi POLREGIO zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Czytaj także: Białystok - Warszawa pociągiem w niecałe dwie godziny? Pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 200 km/h

Zmiana będzie dotyczyła pociągu odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o godz. 12:20 oraz pociągu odjeżdżającego z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:32. W poniedziałki i soboty pociągi będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. W niedziele, zgodnie z rozkładem, te pociągi nie kursują.

Prace modernizacyjne zostały podzielone na trzy etapy i w zależności od harmonogramu robót, zostaną wprowadzone trzy warianty komunikacji zastępczej:

  • 1 etap – w dniach 7 – 14 maja – autobusy będą kursowały w całej relacji, tj. z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej.
  • 2 etap – w dniach 15 – 28 maja – komunikacja zastępcza będzie obowiązywała na odcinku Czarna Białostocka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Czarna Białostocka będzie kursował pociąg.
  • 3 etap – w dniach 29 – 31 maja – odcinek obowiązywania komunikacji zastępczej skróci się do trasy Sokółka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Sokółka będzie kursował pociąg.

Z powodu trudności z dojazdem, autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Rozedranka, Geniusze. Prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przy planowaniu podróży na tej trasie, gdyż godziny odjazdów zarówno autobusów komunikacji zastępczej, jaki i pociągów będą ulegać zmianom.

Czytaj także: Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

- Jednocześnie przypominamy, że również od 7 maja br. komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała na trasie z Hajnówki do Czeremchy - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez POLREGIO. - Autobusy będą kursowały za pociągi POLREGIO odjeżdżające z Hajnówki o godz. 12:43, 14:47 (do Siedlec), 16:42 oraz z Czeremchy o godz. 10:38 (z Siedlec), 13:46 i 15:44. Komunikacja zastępcza będzie obowiązywać do 8 czerwca 2019 r. Prosimy o sprawdzenie godzin kursowania autobusów komunikacji zastępczej. Pozostałe pociągi na tej trasie będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Autobusy komunikacji zastępczej, z powodu trudności z dojazdem, nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku. Przejazd w autobusach, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Czytaj także: Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl. Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach. Dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja Mobilny Pasażer. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują na bieżąco informacje o rozkładach jazdy interesujących ich pociągów.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]