Wraca weekendowy pociąg na trasie Białystok - Waliły

i

Autor: mat. POLREGIO Wraca weekendowy pociąg na trasie Białystok - Waliły

Wraca weekendowy pociąg na trasie Białystok - Waliły

2019-04-25 18:51

W tym roku weekendowe połączenia POLREGIO na trasie Białystok – Waliły ruszą już na majówkę. Pociągi wracają na trasę w sobotę, 27 kwietnia i będą kursować do 29 września. Z połączeń będą mogli skorzystać także uczestnicy imprez Basowiszcza, Siabrouskaja Biasieda i Święto Grzyba.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i samorządy lokalne kolejny raz zdecydowały o uruchomieniu przez Przewozy Regionalne (właściciela marki POLREGIO) pociągów na malowniczej trasie z Białegostoku do Walił.

− Te połączenia cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Dlatego Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o uruchomieniu pociągów na tej linii na majówkę i w czasie wakacji. Mam nadzieję, że w tym roku z oferty Przewozów Regionalnych skorzysta jeszcze więcej osób – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Czytaj także: 7. PKO Białystok Półmaraton już 4 i 5 maja. To największa impreza biegowa we wschodniej Polsce

Tegoroczna oferta jest bardzo zbliżona do poprzedniej. Będzie obejmowała po dwie pary pociągów w soboty i niedziele. Odjazdy z Białegostoku zaplanowano na godziny: 9:00 i 15:50, a z Walił na 10:26 i 16:56.

rzez pierwszy tydzień, czyli od 27 kwietnia do 5 maja 2019 roku pociągi na tej trasie kursować będą codziennie. Tym samym uroki Puszczy Knyszyńskiej pasażerowie będą mieli okazję podziwiać przez całą majówkę. Ale nie tylko, bowiem połączenia do Walił POLREGIO uruchomi również na dwa pozostałe długie letnie weekendy. Pociągi będą kursować codziennie od 20 do 23 czerwca oraz od 15 do 18 sierpnia.

Dodatkowe kursy pociągów będą uruchamiane na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, Siabrouskają Biasiedę oraz Święto Grzyba. Nowością w tym sezonie będzie nadanie pociągom nazw, zaproponowanych przez Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie”. Jedna para będzie się nazywała POLESKI, a druga – RADUNIN.

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Ewakuacja na ul. Zwycięstwa. Mężczyzna rozlał nieznaną substancję na klatce schodowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niebezpieczna sytuacja na ul. Wrocławskiej. Młoda kobieta upadła na chodnik. Cała się trzęsła i dusiła

Polecamy także:

Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]