Białystok. Porwanie matki z dzieckiem. Białostoczanie: "Nigdy nic takiego się nie wydarzyło" [AUDIO]

2019-03-07 18:26

Białostoczanie są wstrząśnięci wydarzeniami w naszym mieście. O porwaniu 25-latki i jej córki mówi cała Polska.

AKTUALIZACJA: Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy - w tym ojca [ZDJĘCIA]

O porwaniu młodej matki z dzieckiem w Białymstoku mówi cała Polska. Prawdopodobnie stoi za tym 36-letni ojciec 3-letniej Amelki, z którym matka była w konflikcie. Okazuje się, że mężczyzna był zameldowany w Szczecinie i pracował w Niemczech.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Do tego porwania doszło w czwartek 7 marca około godziny 10 na osiedlu Dziesięciny. Do spacerującej ulicą kobiety, jej dziecka i babci podjechał citroen. Z pojazdu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy siłą wciągnęli mamę i jej dziecko do samochodu. Porywacze odjechali. Szybko porzucili środek transportu. Zrobili to przy garażach na ul. Cedrowej, około 500 metrów od miejsca porwania. Tam trop się urywa. Napastnicy byli dobrze przygotowani do porwania w Białymstoku. Policja informuje, że odnalezione auto pochodzi z wypożyczalni w Łomży.

NAJNOWSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W TYM ARTYKULE - Porwanie w Białymstoku [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Porywacze mogli przesiąść się do innego pojazdu i dalej kontynuować ucieczkę. Mogli też ukryć się gdzieś w Białymstoku, aby przeczekać obławę. W Białymstoku jest dużo policji, która patroluje ulice i kontroluje samochody. Służby przeglądają monitoring miejski.

Porwanie kobiety i jej dziecka zlecił prawdopodobnie 36-letni ojciec Amelki. Mężczyzna był zameldowany w Szczecinie. Pracował w Niemczech. Pierwsze informacje mówiły, że jest to obywatel Niemiec, ale rzecznik podlaskiej policji zdementował te doniesienia. 25-latka była w konflikcie ze swoim mężem. Jak podaje stacja TVN 24: Kobieta była ofiarą przemocy domowej i uciekła do swojej rodziny.

Aktualizacja, piątek, godz: 12:32:

Policja nadal poszukuje porwanej Natalii i jej 3-letniej córki. W poszukiwania włączyli się detektywi. Oferują 10 tys. zł nagrody za informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu Natalii i jej 3-letniej córeczki.

Więcej przeczytasz tutaj: Białystok. Natalia i Amelia w rękach porywaczy. Nowe ustalenia detektywów: "Uprowadzona matka dziecka posiada dużą ilość tatuaży na rękach oraz nogach" [ZDJĘCIA]

Białostoczanie są wstrząśnięci tym wydarzeniem.

- Mieszkam tutaj od początku i nigdy coś takiego się nie wydarzyło - powiedziała nam mieszkanka Dziesięcin.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

Zobacz także:

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Suwalczanin Damian Krzysztofik pobity w Szczecinie. Prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

Tomek Jakimiuk już jest w Afryce. Podlaski podróżnik zatrzymany przez egipską policję. "Stwierdzili, że jestem zagrożeniem"