Węzeł Porosły. Przedsiębiorcy na godzinę zablokowali S8. Chcą lepszego dojazdu do swoich firm [ZDJĘCIA] [WIDEO]

2019-04-26 14:31

W piątek w samo południe przedsiębiorcy z Łysek i Porosłów na jedną godzinę zablokowali S8.

Aktualizacja, godz. 13:

Zgromadzenie zakończyło się. Nie było żadnych incydentów. Przedsiębiorcy blokując S8 chcieli wyrazić w ten sposób swoje niezadowolenie z powodu planowanych rozwiązań komunikacyjnych dotyczących przebudowywanego węzła Porosły. Przedsiębiorcy narzekają, że klienci oraz pracownicy będą mieli utrudniony dojazd do ich firm. W pobliżu jest 30 przedsiębiorstw.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Aktualizacja, godz. 12:29:

W proteście uczestniczy kilkadziesiąt osób. Na transparentach można przeczytać: "Miasto naszej gminie podkłada świnię" oraz "Prezydencie drogi nie zabieraj nam drogi".

Aktualizacja, godz. 12:

Przedsiębiorcy tak jak zapowiadali rozpoczęli zgromadzenie. Około godziny 12:21 nadkomisarz Tomasz Krupa z zespołu prasowego KWP w Białymstoku poinformował, że "ruch zatrzymany."

W piątek między godziną 12, a 13 przedsiębiorcy zablokują drogę ekspresową S8 w rejonie miejscowości Porosły-Kolonia.

Czytaj także: Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

W oficjalnym komunikacie wydanym przez GDDKiA czytamy:

"Miedzy godziną 12 a 13 przedsiębiorcy i mieszkańcy niezadowoleni z projektu układu komunikacyjnego obsługującego ich firmy i nieruchomości będą chodzić po jedynym objeździe budowy (łączącym się z DK8), całkowicie blokując ruch z Warszawy do Białegostoku i z Białegostoku do Warszawy. Mimo, że protest odbędzie się na inwestycji realizowanej przez miasto Białystok i na granicy miasta, to jednak  wpłynie on znacząco na sytuację na drodze ekspresowej S8 Warszawa - Białystok oraz pozostałych drogach krajowych (DK8, DK65), łączących się w Białymstoku na tzw. Trasie Generalskiej."

W związku z protestem GDDKiA będzie informowała o blokadzie na znakach zmiennej treści na odcinku Jeżewo - Białystok oraz na mobilnych tablicach zmiennej treści - jednej wysuniętej kilka kilometrów przed Jeżewem (dla kierunku Warszawa - Białystok), a drugiej ustawionej na DK8 w rejonie Korycina, dla kierunku Augustów - Białystok.  

Czytaj także: Kierowco! Raz w roku koniecznie wymień tę część w aucie

Blokada nastąpi na wysokości Dworu Czarneckiego:

Główna Dyrekcja Drug Krajowych i Autostrad kierowcom  samochodów ciężarowych zaleca przeczekanie godziny protestu na parkingach, kierowcom samochodów osobowych korzystanie z układu dróg lokalnych (np. wojewódzkich) prowadzących do Białegostoku.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Polecamy także:

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]

Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon