Dobrzyniewo Duże. Nielegalny salon gier na prywatnej posesji

i

Autor: Podlaska KAS Dobrzyniewo Duże. Nielegalny salon gier na prywatnej posesji

Dobrzyniewo Duże. Nielegalny salon gier na prywatnej posesji

2019-04-03 10:33

Na jednej z prywatnych posesji w gminie Dobrzyniewo Duże ktoś urządził sobie nielegalny salon gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku wraz z policjantami skontrolowali jedną z prywatnych posesji w gminie Dobrzyniewo Duże. Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jej terenie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wcześniej wytypowanego budynku funkcjonariusze znaleźli 4 włączone i gotowe do użytku nielegalne automaty do gier hazardowych oraz jedno jeszcze niepodłączone urządzenie tego typu.

Czytaj także: Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kolejne dwa automaty do gier kontrolujący znaleźli w zaparkowanym na posesji kamperze. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że samochód mógł być wykorzystywany jako tzw. mobilny salon gier.

Urządzenia na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej, którą prowadzić będzie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy. Oprócz sankcji w postaci kary grzywny i pozbawienia wolności osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego automatu.

Zobacz także:

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %