Pożar na Politechnice Białostockiej. Ewakuowano 200 osób [ZDJĘCIA]

2019-04-08 11:18

Pożar makulatury spowodował duże zadymienie w budynku Politechniki Białostockiej. Straż pożarna opublikowała dziś zdjęcia z tego pożaru.

Wracamy do tematu pożaru, który pod koniec zeszłego tygodnia wybuchł na Politechnice Białostockiej. Jak pokazują zdjęcia strażaków, sytuacja była groźniejsza nim nam się wydawało. Było to w czwartek około godziny 10 na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. W pomieszczeniu piwnicznym płonęła makulatura. Na miejsce przyjechali strażacy.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- W chwili przybycia zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono dym wydobywający się z piwnicy na klatce schodowej oraz widoczne zadymienie w dwóch zewnętrznych oknach piwnicznych - informują strażacy.

Pożar wybuchł w pracowni grafiki warsztatowej. Dym wypełnił pomieszczenia znajdujące się w budynku. Prawie 200 osób opuściło wydział: 39 pracowników i 163 studentów.

Czytaj także: Dariusz Antuszewski zginął w wypadku. Był studentem Politechniki Białostockiej. Jechał motocyklem

Akcja gaśnicza trwała dwie godziny. Relacjonuje kp. Łukasz Ostrowski z KM PSP w Białymstoku:

"W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które potwierdziło wyłączenie zasilania w budynku. Równocześnie sprawdzono pomieszczenia na parterze i I piętrze pod kątem przebywania osób postronnych. Po lokalizacji pożaru oddymiono pomieszczenia. Miejsce prowadzonych działań jak i pomieszczeń sąsiednich sprawdzono miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożeń. "

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zobacz także:

Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %