Dziewczyny na Politechniki. Politechnika Białostocka zaprasza na wydarzenie

i

Autor: Politechnika Białostocka Dziewczyny na Politechniki. Politechnika Białostocka zaprasza na wydarzenie

Dziewczyny na Politechniki. Politechnika Białostocka zaprasza na wydarzenie

2019-04-05 18:00

Prywatność na Facebooku i Instagramie, bezpieczeństwo w sieci, programy stypendialne wspierające dziewczyny chcące realizować się w IT - to wszystko za tydzień, 11 kwietnia, na Politechnice Białostockiej.

Eksperci opowiedzą także o tym, co inteligentne maszyny są w stanie odczytać z naszej twarzy. To będzie także okazja do spotkania ze studentkami i absolwentkami Politechniki Białostockiej.

- Chcemy pokazać, dlaczego warto studiować, szczególnie na kierunkach informatycznych i pokrewnych - zapowiada Dorota Sawicka, Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej. - Na deser zaproponujemy informatyczne wyzwania, keyboard challenge i retro gry komputerowe, prezentacje robotów i wirtualny spacer.

Czytaj także: Jack Sparrow Restaurant & Pub na sprzedaż. Za ile? Cena oszałamia [WIDEO]

11 kwietnia w całym kraju odbywać się będą wydarzenia pod wspólnym hasłem Dziewczyny na PolITechniki. To akcja zainicjowana w 2008 roku przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wspólnie z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Politechnika Białostocka przekonuje dziewczyny do studiowana kierunków inżynierskich od 12 lat.

- Co roku organizujemy specjalne wydarzenia dedykowane nie tylko dla dziewczyn, pokazujące potencjał i możliwości studiowania na uczelni technicznej - kontynuuje Dorota Sawicka. - Zapraszamy do rejestracji na spotkanie "W sieci PB", tych którzy chcą poznać uczelnię, spotkać się z naszymi studentami i wykładowcami, a przy tym poznać zasady bezpieczeństwa w internecie i w mediach społecznościowych. 

Jak podaje najnowszy raport "Kobiety na politechnikach", przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, na polskich publicznych uczelniach technicznych studiuje obecnie ponad 80 tysięcy kobiet (to 36 % kształcących się). Kobiety ciągle częściej niż uczelnie techniczne wybierają uniwersytety  i wyższe szkoły ekonomiczne.  Już w ubiegłym roku zaznaczył się trend większego zainteresowania dziewczyn kierunkami informatycznymi. Na tych kierunkach studiuje obecnie ponad 12 tysięcy kobiet (o ponad 800 więcej niż w poprzednim roku akademickim). Rosnąca liczba informatyczek to efekt zwiększającej się atrakcyjności kształcenia na tym kierunku i wykonywania zawodów związanych z IT.

Zobacz także: Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziewczyny na Politechniki

11 kwietnia 2019 r. (czwartek), godz. 10:00
MIEJSCE: Politechnika Białostocka, 
Aula 23C i hol na Wydziale Informatyki ul. Wiejska 45 A

"W sieci PB"

Program:

  • 10:00 - Powitanie: Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej PB prof. Marta Kosior-Kazberuk oraz Prodziekan do spraw Promocji i Współpracy WI PB dr hab. Dorota Mozyrska
  • 10:10 - Security w sieci - dr inż. Andrzej Chmielewski
  • 10:40 - Biometria, czyli co inteligentne maszyny są w stanie odczytać z naszej twarzy? - mgr inż. Maciej Szymkowski
  • 11:10 - Prywatność na Facebooku i Instagramie - Jan Jankowski, Agencja Social Media
  • 11:40 - Panel dyskusyjny "Być studentką IT na PB" z udziałem studentek różnych kierunków oraz absolwentek Politechniki Białostockiej
  • 12:10 - Programy stypendialne: Lean in STEM, IT for She oraz Intel-Perspektywy - Sandra Wiktorko z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy


A poza tym::
•    Keyboard challenge i retro gry komputerowe,
•    Oculus kinect i zabawy logiczne z Wydziałem Informatyki
•    Interaktywna prezentacja "Wirtualnego Spaceru po Politechnice Białostockiej"
•    Prezentacja robotów mobilnych z koła MSI z aktywnym udziałem publiczności (walki SUMO robotów)

Zobacz także:

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %