Książnica Podlaska rozdała 100 książek

i

Autor: Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku Książnica Podlaska rozdała 100 książek

Książnica Podlaska rozdała 100 książek na Rynku Kościuszki

2019-04-26 19:19

Romanse, kryminały, powieści obyczajowe i lektury dla dzieci – w sumie sto książek trafiło dziś w ręce tych, którzy o 12 pojawili się w okolicy białostockiego ratusza. To kolejna plenerowa akcja Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, promująca czytelnictwo.

Pracownicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku już po raz piąty zachęcali do czytania książek, rozdając je poza murami biblioteki. Pretekstem był, zbliżający się, długi, majowy weekend.

- Podobną akcję zorganizowaliśmy rok temu. Spotkaliśmy się wówczas z pozytywnymi reakcjami ludzi, dlatego postanowiliśmy po raz kolejny obdarować białostoczan i spacerujących w centrum miasta turystów lekturami na majówkę – mówi Daniel Znamierowski, kierownik Działu Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Chętnych nie brakowało. Sto książek „zniknęło” w ciągu zaledwie kilkunastu minut. – Zainteresowanie było bardzo duże. Już po przejściu kilku metrów wokół nas pojawiło się grono osób, które przyjechały specjalnie po to, by otrzymać książkę – opowiada Justyna Sawczuk,  rzecznik prasowy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Niestety, nie każdego mogliśmy obdarować, ale jest to dla nas wyraźny sygnał, że tego typu akcje powinny być kontynuowane.

Czytaj także: Białostocka pisarka K.C. Hiddenstorm stworzyła book trailer [WIDEO]

Rozdane książki to egzemplarze wycofane z biblioteki oraz tzw. dublety. – Książnica Podlaska dysponuje ograniczoną przestrzenią magazynową, dlatego regularnie wycofujemy starsze woluminy oraz książki, w przypadku których dysponujemy większą ilością egzemplarzy – wyjaśnia Dorota Łuckiewicz, wicedyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Część z nich to książki w naprawdę dobrym stanie, dlatego cieszymy się, że możemy je przekazać kolejnym osobom i w ten sposób promować czytelnictwo.

Kolejna tego typu akcja już niebawem.

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Najciekawsze nazwy ulic w Białymstoku: "Michałowe Pole", "Rybny Rynek", "Rumcajsa" i nie tylko [ZDJĘCIA]

Plac NZS w Białymstoku bez zmian, ale z "zielonymi" przystankami autobusowymi [ZDJĘCIA]

Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa stanął przy Rynku Kościuszki w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Polecamy także:

Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]