Strajk nauczycieli w Polsce. W Bielsku Podlaskim protestu nie ma. Burmistrz: Mało członków w Bielsku ma ZNP

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Strajk nauczycieli w Polsce. W Bielsku Podlaskim protestu nie ma. Burmistrz: Mało członków w Bielsku ma ZNP

Strajk nauczycieli w Polsce. Są miasta, w których nauczyciele nie protestują. W Bielsku Podlaskim protestu nie ma, bo ZNP ma tu mało członków

2019-04-08 17:52

Trwa strajk w oświacie. Okazuje się, że są miasta, w których nauczyciele nie protestują.

W poniedziałek 8 kwietnia w całej Polsce rozpoczął się strajk w oświacie. Protestują nauczyciele i pedagodzy. Jak wygląda sytuacja  w woj. podlaskim? Jeszcze przed protestem 387 szkół i placówek wyraziło gotowość przystąpienia do strajku - to jest 71 % wszystkich szkół i placówek na terenie województwa. Z kolei w Białymstoku aż 88 procent szkół i placówek wyraziło wolę protestu.

Czytaj także: Strajk nauczycieli 2019 w Białymstoku. "Rodzice będą mogli pozostawić dziecko w szkole"

W większości szkół nie są prowadzone zajęcia, do placówek przyszła nieduża liczba dzieci. Tak jest np. w Szkole Podstawowej nr 49. Mówi Anna Kamińska przewodnicząca komitetu strojowego:

Nauczyciele chcą przede wszystkim więcej zarabiać. Chodzi o 1000 zł podwyżki. Rząd miał inne propozycje, które jednak nie zostały przyjęte przez związki zawodowe.

- Przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych. W strajku wezmą udział nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. To jest protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą przyszłość polskiej szkoły - czytamy na fanpage'u Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jak dowiedział się nasz reporter Łukasz Stepaniuk, w Bielsku Podlaskim nauczyciele nie protestują.

- Z tego co wiem nie strajkujemy - powiedział nam burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. - Szkoły będą oflagowane. Nie wiem jak w szkołach podległych pod starostę, ale pewnie też nie będzie strajku.

Burmistrz dodaje, że w Bielsku Podlaskim Związek Nauczycielstwa Polskiego ma mało członków.

Zobacz także:

Królowy Most. Leśna bimbrownia zlikwidowana. Przepadło 200 litrów nielegalnego alkoholu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Złodzieje z Białegostoku poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [ZDJĘCIA]

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]

RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %

Wideo: Są nowe propozycje, a ZNP chce strajku