Weronika, Antoś i Stefan zginęli w pożarze. Znane są już wyniki sekcji zwłok ofiar tragedii w Choroszczy

i

Autor: TEM Weronika, Antoś i Stefan zginęli w pożarze. Znane są już wyniki sekcji zwłok ofiar tragedii w Choroszczy

Wyniki sekcji zwłok

Weronika, Antoś i Stefan zginęli w pożarze. Znane są już wyniki sekcji zwłok ofiar tragedii w Choroszczy

2023-03-02 11:41

W pożarze domu w Choroszczy koło Białegostoku zginął Radosław z trójką swoich dzieci. W tym momencie najbardziej prawdopodobna hipoteza śledczych jest taka, że to 45-letni ojciec dzieci podpalił budynek. Znane są już wyniki sekcji zwłok ofiar tej tragedii.

Są już znane wyniki sekcji zwłok czterech ofiar tragicznego pożaru w Choroszczy. - Biegli nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyny śmierci; tzn. czy może ofiary zginęły od poparzeń czy od zatrucia czadem, więc będziemy czekać na opinię pisemną i dodatkowe badania, takie jak histopatologiczne, zawartości tlenku węgla, być może toksykologiczne - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst. Dodał, że w sytuacji, gdy biegli ostatecznie nie ustalili, jaka była konkretnie przyczyna śmierci, nie jest wciąż wykluczony udział osób trzecich.

Tragiczny pożar w Choroszczy. Zginął ojciec i 3 dzieci

Pożar w domu małżonków Urszuli (40 l.) i Radosława (+45 l.) Z. oraz trójki ich dzieci wybuchł w niedzielę (26.02) przed godz. 23. Kobieta wybiegła z budynku po awanturze, jaką nie po raz pierwszy urządził jej małżonek i zadzwoniła pod 112. Pierwsi na miejsce dotarli policjanci, ale wtedy szalał już pożar. Strażacy robili co mogli, ale po zdławieniu płomieni wynieśli ze zrujnowanego wnętrza ciała ojca i trójki jego dzieci: Stefanka (+10 l.), Weroniczki (+8 l.) i Antosia (3 l.). W gminie Choroszcz do piątku obowiązuje żałoba.

Zobacz też: "One wyglądały, jakby po prostu usnęły". Żałoba w Choroszczy po śmierci Radosława i jego dzieci. "Niech aniołowie ich utulą"

Śledztwo prokuratury dotyczy dokonania zabójstwa poprzez sprowadzenie pożaru. Główna obecnie hipoteza zakłada, że 45-letni mężczyzna podpalił dom, a w pożarze zginął on i trójka jego dzieci. W miejscu pożaru znaleziono pojemnik z łatwopalną substancją, której najprawdopodobniej użyto do wzniecenia ognia.

Czytaj też: "On kochał te dzieci". Awantura, a potem pożar. 4 osoby nie żyją. Nowe fakty w sprawie tragedii w Choroszczy

Tragiczny pożar w Choroszczy. Nie żyje ojciec i 3 dzieci
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?

Pobicia, gwałty, zastraszanie... W naszym bliskim otoczeniu ktoś może przeżywać PIEKŁO!

Jak reagować, żeby nie zaszkodzić? POSŁUCHAJ rozmowy z policyjnym ekspertem.

Listen on Spreaker.