Otwarta sobota w urzędzie. Białostoczanie będą mogli załatwić sprawy urzędowe

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Otwarta sobota w urzędzie. Białostoczanie będą mogli załatwić sprawy urzędowe

Otwarta sobota w urzędzie. Białostoczanie będą mogli załatwić sprawy urzędowe

2019-04-23 17:00

W najbliższą sobotę mieszkańcy Białegostoku będą mogli załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J.K. Branickiego. To będzie czwarta w tym roku otwarta sobota w urzędzie.  

W najbliższą sobotę 27 kwietnia do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte o godz. 8, a zamknięte o 12. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79).

Zobacz także: Otwarte soboty w białostockich urzędach w 2019 [KALENDARZ]

Białostoczanie będą mogli m.in. załatwić sprawy związane z udziałem w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 r. Na przykład będzie można złożyć wniosek o dopisanie do listy wyborców, odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania czy złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Szczegółowe informacje o procedurach związanych z wyborami znajdują się na www.bip.bialystok.pl. Warto też skorzystać z wyszukiwarki siedziby lokalu wyborczego i serwisu informacyjnego PKW.

Czytaj także: Miss Polski UK & Ireland 2019. Białostoczanka Paulina Żak wśród finalistek konkursu [ZDJĘCIA]

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do referatu rejestracji pojazdów oraz referatu dowodów osobistych i spraw wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów.

W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum.

Kolejną okazją do załatwienia spraw urzędowych przy ul. J. K. Branickiego 3/5 będzie otwarta sobota w przyszłym miesiącu – 18 maja. Przypominamy też, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Mieszkasz w Białymstoku? Zobacz:

Plac NZS w Białymstoku bez zmian, ale z "zielonymi" przystankami autobusowymi [ZDJĘCIA]

Pomnik młodego Ludwika Zamenhofa stanął przy Rynku Kościuszki w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Osiedle Antoniuk. W Białymstoku powstaje pierwszy sad edukacyjny

Stawy Marczukowskie zachęcają do spacerów [ZDJĘCIA]

Polecamy także:

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]