Gienek i Andrzej z Plutycz muszą się tłumaczyć. Fani pytają: A gdzie belarka? [ZDJĘCIA]

i

Autor: Telewizja FOKUS TV Gienek i Andrzej z Plutycz muszą się tłumaczyć. Fani pytają: A gdzie belarka? [ZDJĘCIA]

Gienek i Andrzej z Plutycz muszą się tłumaczyć. Fani pytają: A gdzie belarka? [ZDJĘCIA]

2021-07-02 22:35

Wczoraj przez woj. podlaskie przeszły burze z gwałtownymi opadami deszczu. W miastach woda zalewała ulice i piwnice, natomiast rolnicy mieli problem z sianem, które zostało na polach. Bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie na szczęście zdążyli przed deszczem, o czym poinformowali swoich fanów. Na opublikowanym zdjęciu widać kostki, a nie bele. Część internautów pyta wprost: A gdzie belarka?

Ostatnie kostki zwiezione akurat przed deszczem. Uff zdążyliśmy. A u Was jaka pogoda? - taki wpis pojawił się na oficjalnym fanpage'u Andrzeja i Gienka z Plutycz. Post został opatrzony dwoma zdjęciami. Na jednym z nich widać wnętrze ciągnika i zalaną deszczem przednią szybę, a na drugim dwie przyczepy załadowane kostkami siana (ciukami). Większość z komentujących osób słało do rolnikach ciepłe pozdrowienia: Na zmianę, słońce i deszcz. Pozdrowienia z Dolnego Śląska - napisała Martyna. Pojawiło się również sporo komentarzy, których autorzy pytali wprost: Gdzie jest nowa belarka? Na zdjęciach widać kostki, a belarka (prasa) zbiera siano, które potem jest prasowane i wiązane w bele. "A belarka tylko na specjalne okazje?", "A gdzie bele", "A czemu nie w bele okrągłe, masz już prasę". Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Rolnicy. Podlasie. Ile zarabiają bohaterowie serialu? | ESKA XD - Hotplota #26

Na nagraniu z oficjalnego przekazania belarki dla rolników z Plutycz słychać, jak Michał Kołodziejczak z Agrounii pyta Andrzeja: Ostatnie ciuki do ściągnięcia jeszcze są? - - odparł Andrzej - bo ja nie czekałem na tą belarkę, bo mamy czerwiec. Wiadomo, że cały czerwiec było powożone. Tylko te największe działki ja zostawiłem - wyjaśnił 38-latek. Internauci w komentarzach również o tym przypominają: kostki widoczne na zdjęciach były zrobione przed przyjazdem nowej prasy.

Andrzej i Gienek otrzymali belarkę za darmo, dzięki ofiarności swoich fanów. Do oficjalnego przekazania belarki dla Gienka i Andrzeja doszło 29 czerwca. Wydarzeniu towarzyszył wielki rozmach. Były zielone flary, tłum ludzi i transmisja na żywo. Prasę w imieniu ludzi przekazał Michał Kołodziejczak z Agrounii, która zorganizowała zrzutkę. Maszyna na pewno przyda się w gospodarstwie skromnie żyjących rolników z Plutycz. Niestety cała akcja spotkała się z ogromnym hejtem. Krytycy od pierwszego dnia zrzutki zarzucali organizatorom, że Andrzej i Gienek nie zasługiwali na nową maszynę. Czytajcie więcej tutaj: Andrzej i Gienek z Plutycz dostali za darmo belarkę. Fala hejtu. "I zaraz w pokrzywach będzie stać"

Gienka i Andrzeja będziemy mogli obejrzeć w nadchodzącym odcinku serialu Rolnicy. Podlasie. Premiera 17. odcinka w niedzielę 4 lipca o godz. 20 na kanale Fokus TV. My już wiemy, o czym dokładnie będzie odcinek. Pojawi się Emilia Korolczuk, Jarek i Agnieszka z Bronowa i oczywiście Gienek i Andrzej z Plutycz. Czytaj o nowym odcinku tutaj: Fani serialu Rolnicy. Podlasie czekali na to od dawna! Sławek mówi jak to było z Gienkiem z Plutycz!

Sonda
Czy Gienek i Andrzej zasługiwali na nową belarkę?