W piątek we wszystkich siedzibach nadleśnictw w woj. podlaskim będą wydawane sadzonki

i

Autor: Pixabay W piątek we wszystkich siedzibach nadleśnictw w woj. podlaskim będą wydawane sadzonki

W piątek we wszystkich siedzibach nadleśnictw w woj. podlaskim będą wydawane sadzonki

2019-04-25 10:33

W piątek 26 kwietnia we wszystkich siedzibach nadleśnictw w Polsce będą wydawane sadzonki. W naszym mieście akcja odbędzie się obok budynku RLDP w Białymstoku, gdzie leśnicy będą mieli do rozdania dwa tysiące młodych świerków.

Wydarzenie to związane jest z ogólnopolską akcją #sadziMY zainicjowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W piątek 26 kwietnia leśnicy z białostockiego Nadleśnictwa Dojlidy będą wydawali dorodne młode świerki. Na ten dzień przygotowano 2000 sztuk sadzonek. W Białymstoku będą wydawane przy ul. Lipowej 51.

Czytaj także: RLDP w Białymstoku: Ryzyko utraty zdrowia i życia w Puszczy Białowieskiej wzrosło o blisko 1000 %

- Tuż przed wydaniem sadzonki świerków będą zabezpieczane specjalnym żelem zabezpieczającym korzenie przed wysychaniem, pakowane do papierowej torby i przekazywane chętnym do posadzenie. Jedna osoba może wziąć 2 sadzonki - zapowiada Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Akcja rozpocznie się w piątek o godzinie 9 i będzie trwała do wyczerpania przygotowanych sadzonek. Pozostałe nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (30 jednostek) tego dnia wydadzą jeszcze ponad 1500 sztuk młodych drzewek: świerków i lip.

W piątek we wszystkich siedzibach nadleśnictw w woj. podlaskim będą wydawane sadzonki

i

Autor: RLDP Białystok W piątek we wszystkich siedzibach nadleśnictw w woj. podlaskim będą wydawane sadzonki

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce 26 kwietnia br., od godz. 9 do wyczerpania zapasów.

Jesteś z Białegostoku? Zobacz inne nasze artykuły:

Białostoczanin przeżył poważny wypadek samochodowy. Teraz gra w przejściu podziemnym [WIDEO]

Sad edukacyjny w Parku Antoniuk już gotowy. Posadzono tam m.in. drzewa owocowe i krzewy [ZDJĘCIA]

Ile trzeba zarabiać, aby żyć godnie w Białymstoku? [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Polecamy także:

Węzeł Porosły. Od 23 kwietnia duże zmiany w organizacji ruchu na wylotówce w stronę Warszawy [ZDJĘCIA, MAPY]

BKM. Od 23 kwietnia ogromne zmiany w kursowaniu autobusów. Zmienione trasy, "14' zawieszona, będzie jedna nowa linia [MAPY]

Zderzenie rowerzystów na ul. Składowej. Nastolatka rozmawiała przez telefon