Kamil „Riptorek” Soszyński w narodowej drużynie esport w FIFA! Białostoczanin: Nie pamiętam kiedy byłem aż tak podekscytowany!

i

Autor: prezydent.pl Kamil „Riptorek” Soszyński w narodowej drużynie esport w FIFA! Białostoczanin: Nie pamiętam kiedy byłem aż tak podekscytowany!

Kamil „Riptorek” Soszyński w narodowej drużynie esport w FIFA! Białostoczanin: Nie pamiętam kiedy byłem aż tak podekscytowany!

2019-04-18 12:23

Białostoczanin powołany do Narodowej Drużyny Esportu w grę FIFA. Taką informację przekazała kancelaria Prezydenta RP.

Kamil „Riptorek” Soszyński dołączył do Narodowej Drużyny Esportu w grę piłkarską FIFA. Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu kancelarii Prezydenta RP. Kamil Soszyński to jeden z najbardziej znanych i najlepszych graczy w Polsce. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Reprezentuje barwy Jagiellonii Białystok w rozgrywkach esportowych Ekstraklasa Games.

- Nie pamiętam kiedy byłem aż tak podekscytowany! - napisał na swoim fanpage'u Kamil Soszyński.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Nie wszyscy wiedzą, co to jest FIFA, esport i Ekstraklasa Games, więc śpieszymy z wyjaśnieniami. FIFA to seria gier wideo, symulator piłki nożnej. Esport to (i tu posiłkujemy się Wikipedią): "forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe". Z kolei Ekstraklasa Games to rozgrywki esportowe w FIFA skupiające reprezentacje wystawione przez kluby piłkarskiej ekstraklasy.

Czytaj także: Mural Zenka Martyniuka wreszcie gotowy i oficjalnie odsłonięty. Król disco polo: "Jestem bardzo szczęśliwy" [ZDJĘCIA, WIDEO]

W marcu tego roku polska Ekstraklasa dołączyła do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe. Ekstraklasa Games wystartowała w marcu. Wszystko zaczęło się od kwalifikacji, teraz trwa faza ligowa, a na sam koniec odbędzie się turniej finałowy, w którym zagra osiem najlepszych zespołów. Finał odbędzie się 26 maja. W rozgrywkach bierze udział drużyna z Białegostoku: Jagiellonia Esports Team. Po 7. kolejce Jaga zajmuje drugie miejsce w tabeli. Naszą drużynę wyprzedza tylko Legia Warszawa. Kolejny mecz 25 kwietnia. Jagiellonia zmierzy się wtedy z Pogonią Szczecin.

- Esport jest dziedziną rozwijającą się niezwykle szybko, co nie uszło uwadze również Ekstraklasie. Już teraz rozgrywki w Counter Strike’a, Starcrafta czy League of Legends są bardzo popularne, o czym świadczą tłumy na imprezach typu IEM w Katowicach. Spodziewamy się, że dzięki wejściu Ekstraklasy w esport, również rywalizacja w serii FIFA nabierze dużego rozpędu, tak jak ma to miejsce chociażby w Niemczech, gdzie prowadzona jest „Wirtualna Bundesliga” - mówi Agnieszka Klim, Dyrektor działu Marketingu Jagiellonii Białystok.

Jagiellonię w rozgrywkach esportowych reprezentują:

  • Kamil "Riptorek" Soszyński
  • Robert "lisekHD" Liszka
  • Gracjan "El Polako" Gołębiewski
  • Dominik "ipierug" Ostatek

Jakie są zasady fazy ligowej Ekstraklasa Games? Każdy klub jest reprezentowany przez 4 graczy w FIFĘ: 2 na PlayStation i 2 na Xbox. Reprezentanci każdego klubu na każdej z konsol dzielą się między sobą liczbą meczów do rozegrania w fazie ligowej. Gracze rywalizują w meczach 1 na 1 w trybie rywalizacji online FUT. W fazie ligowej jest prowadzona jedna tabela ligowa, w której są sumowane wyniki meczów reprezentantów wszystkich klubów na obu konsolach (nie ma oddzielnej tabeli dla PlayStation lub dla Xbox). Za każdy wygrany mecz w FIFA, kluby otrzymują 3 punkty do łącznej tabeli, za remis 1 punkt, za porażkę 0.

Polecamy także:

Białystok. Policjant przeprowadził staruszkę przez ruchliwą ulicę Sienkiewicza [WIDEO]

Katolicki rap z Białegostoku! Klip do utworu "Nie mów mi" powstał w Starosielcach. "Nigdy nie zostawaj sam z problemami, bo to cię zeżre" [WIDEO]

Kasia z białostockiego schroniska dla bezdomnych przeszła niesamowitą metamorfozę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski

Strażak-fotograf Tomasz Sieńczuk robi niesamowite zdjęcia woj. podlaskiego. "Przedstawiam świat takim, jakim widzę go moimi zmysłami" [ZDJĘCIA]