Rolnicy. Podlasie. Historyczna chwila w Plutyczach! Andrzej zrobił pierwszą belę. Wrażenia są bardzo dobre [WIDEO]

i

Autor: Telewizja Fokus TV/Pixabay Rolnicy. Podlasie. Historyczna chwila w Plutyczach! Andrzej zrobił pierwszą belę. "Wrażenia są bardzo dobre" [WIDEO]

Rolnicy. Podlasie. Historyczna chwila w Plutyczach! Andrzej zrobił pierwszą belę. "Wrażenia są bardzo dobre" [WIDEO]

2021-07-14 13:09

Kolejna historyczna chwila w Plutyczach! Fani serialu Rolnicy. Podlasie od kilku dni żyją tylko jednym tematem: Andrzej z Plutycz wreszcie otrzymał swoją wymarzoną belarkę. Maszyna długo czekała na pierwsze uruchomienie, co niecierpliwiło fanów sympatycznego rolnika. W końcu jednak Andrzej wsiadł do traktora i z podczepioną z tyłu prasą ruszył w pole. Tę szczególną chwilę transmitowała Agrounia.

Dlaczego Andrzej Onopiuk tak długo czekał z uruchomieniem belarki? Odpowiedź na to pytanie pojawiła się na fanpage'u Gienka i Andrzeja. Otóż pierwsze uruchomienie belarki musiało być zrobione przez serwis producenta belarki. 9 lipca wreszcie nadszedł ten historyczny moment (kolejny już w tym roku) i 38-latek zrobił swoją pierwszą belę. Transmisję na żywo z tego wydarzenia przeprowadziła Agrounia, która wsparła zrzutkę pieniędzy na nowy sprzęt. Bo przypomnijmy, Andrzej i Gienek dostali maszynę za darmo, dzięki ofiarności swoich fanów. Lśniącą belarkę oficjalnie i z wielką pompą przekazała Agrounia. Pojazd wjechał do Plutycz na lawecie. Były zielone flary i mnóstwo ludzi. Dla niezorientowanych w temacie wyjaśniamy, że belarka służy do zbierania m.in. siana, które jest prasowane, a następnie wiązane w ogromne bele. Przy 50 hektarowym gospodarstwie prasa jest zatem niezbędna.

Działanie maszyny szczegółowo opisuje Wikipedia: "Prasowany materiał jest podbierany za pomocą podbieracza do środka prasy, gdzie w komorze prasowania gumowe pasy, stałe wałki lub kombinacja wałków i łańcuchów zwijają w bele w kształcie walca. Kiedy bela osiągnie pożądaną wielkość i stopień zgniotu, jest owijana sznurkiem lub siatką. Tył prasy jest otwierany i bela jest wyrzucana." Belarka jest ciągnięta przez traktor. Swoje umiejętności w tym względzie niedawno potwierdził Andrzej: Zachwyty nad Andrzejem z Plutycz. Perfekcyjny! Prima sort! Rolnik błysnął techniką [WIDEO]

Na filmiku poniżej można zobaczyć, jak Andrzej radzi sobie z nową maszyną.

- Chłopaki na to zasługują - czytamy we wpisie na fanpage'u Agrounii. - Promują rolnictwo jak mało kto. Pokazują wieś gościnną, radosną, szczerą. Kiedy siedzą u siebie na ganku co chwila przychodzą fani. Nieśmiało zaglądają, proszą o zdjęcie. Andrzej i Gienek nigdy nie odmawiają. Każdego zabawiają rozmową i chcą by u nich czuł się dobrze. Właśnie tacy są - AUTENTYCZNI.

Belarka to jedno z wielkich marzeń Andrzeja z Plutycz. Mężczyzna wielokrotnie wspominał o niej w serialu Rolnicy. Podlasie. Pozostaje jeszcze nauczyć się obsługi sprzętu. - Andrzej się uczy. Dzisiaj do samego wieczora chłopaki będą uczyć Andrzeja tego jak robić te piękne kuleczki siana, aby wszystko było odpowiednio zrobione - powiedział Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. Jak nową maszynę ocenia główny zainteresowany? - Wrażenia są bardzo dobre - skomentował po wyjściu z traktora Andrzej z Plutycz.

Mimo tego, że Andrzej już wielokrotnie dziękował swoim fanom za nową belarkę, to część internautów wciąż krytykuje całą akcję. Według nich Andrzej w ogóle nie zasługiwał na nowy sprzęt, krytykują współpracę rolnika z Agrounią, a teraz zwracają uwagę, że 38-latek nie ma w swoim gospodarstwie odpowiedniego sprzętu, aby ściągać z pola bele.

Przypominamy, że Andrzeja i Gienka można oglądać w każdą niedzielę na kanale Fokus TV. Nowe odcinki Rolnicy. Podlasie są emitowane o godz. 20. Czytaj też: Maciek z Rolnicy. Podlasie protestuje i staje w obronie Kundzicz i Kruszynian. Chodzi o fermy drobiu [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu