Weszli do obcego domu. Oznajmili gospodarzowi, że będą pili wódkę

i

Autor: Policja Podlaska Weszli do obcego domu. Oznajmili gospodarzowi, że będą pili wódkę

Weszli do obcego domu. Oznajmili gospodarzowi, że będą pili wódkę

2019-10-28 12:11

Pobicie, naruszenie miru domowego i zmuszanie do określonego zachowania - to zarzuty jakie usłyszało dwóch mieszkańców Moniek w wieku 18 i 31 lat. Młodszy z napastników usłyszał dodatkowo zarzut rozboju i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do tego zdarzenia doszło w połowie października. Wówczas, jak informuje policja, na jedną z posesji w Mońkach weszło dwóch mężczyzn. Następnie wyważyli drzwi wejściowe do domu i weszli do środka, gdzie zastali zaskoczonego 50-letniego domownika.

- Napastnicy oznajmili mężczyźnie, że będą wspólnie spożywać alkohol, a wobec sprzeciwu pobili 50-latka - informuje oficer prasowy policji.

Mężczyźni pili alkohol, który pochodził z rozboju. Otóż młodszy z mężczyzn wcześniej na jednej z ulic w Mońkach obezwładnił starszego mężczyznę, a następnie wyrwał mu trzymaną reklamówkę, w której znajdowała się wódka. 

Starszy z napastników wpadł w ręce mundurowych w ubiegły poniedziałek. Młodszy dwa dni później. Obaj napastnicy usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, pobicia oraz gróźb.

Czytaj także: Tragedia w Podlaskiem. Zamierzał zatankować samochód. Nagle doszło do pożaru

Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Bimbru na Podlasiu nie będzie! Uzbrojeni funkcjonariusze KAS zlikwidowali gigantyczną leśną bimbrownię. Zobacz WIDEO:

TOP Białystok - zobacz te artykuły: